הוספת הודעההוספת תגובה פורום דיכאון אחרי לידה - ראש הפורום

חשבתי שחלף אבל..

מתוסכלת(3.2.2012, 14:24)

שלום שרון.

אני אמא לפעוטה מתוקה בת שנה ו-4.

אני בת 31 , כל חיי קידמתי עבורי ועבור יקיריי מודעות , דרך חיים של התבוננות וצמיחה, חשיבה חיובית ואהבה.

כחצי שנה לאחר הלידה הבנתי פתאום שאני בדכאון, לאחר חודשים של עצבות גדולה, דימוי עצמי נמוך, נקודות תורפה שהתעוררו לחיים והרבה מאוד חיכוכים עם בן הזוג. טופלתי בדיקור ופרחי באך , קיבלתי תמיכה והכלה אך כשראינו בן זוגי ואני שלא חל שיפור במצבי וזה הפך להיות קשה מנשוא, פניתי אל כדורים דרך רופאת המשפחה. נטלתי כדורים כחצי שנה ולאחר מכן הפסקתי בהדרגה. אני כבר 3 או 4 חודשים לא לקחת אותם והרגשתי טוב.

לצערי בשבועיים האחרונים אני חווה שוב את כל אותן תחושות. אני רבה עם בן זוגי ללא הפסקה. כשהמריבות פורצות אני בטוחה שיש לו חלק בכך לפחות כמו שלי , אבל בנסיוני להתבונן מהצד אני יודעת עכשיו שעיקר הבעיה היא אצלי וזו הבנה קשה. אני יודעת שאני מפרשת את הדברים לא נכון, שאני רגישה נורא, שאני מגיבה ממקום של מגננות ומתקפות כל הזמן. אני רואה את זה.

ופתאום אני כל כך פוחדת. איך אחזור לאיזון? אני לא מכירה את עצמי יותר. האם אני צריכה לחזור אל הכדורים שעשו לי כל כך טוב? ואז כשארצה שוב להפסיק מה יהיה? ומה יהיה כשארצה שוב להיכנס להריון?

כל הטוב שבי, מי שאני, האדם שאהבתי לראות בראי- את כל אלה אני מתקשה לחוש. מרגישה שמי שהייתי איננה ומי שאני היום.. מלבד אמא נפלאה לאהובה הקטנה שלי, אני לא יודעת מי אני.

כתבתי הרבה, איני מצפה לפתרונות קסם,

אולי רק מקום לשתף..

אשמח לשמוע.

תודה.