הוספת הודעההוספת תגובה פורום דיכאון אחרי לידה - ראש הפורום

עזרה לאחר הפלה טבעית

אתי(12.9.2012, 12:29)

שלום ד"ר שרון!

עברתי הפלה טבעית בשבוע 8-9 ,נצפע שק הריון ללא עבור.

יש לי 2 ילדים ,לאחר לידה ראשונה הרגשתי חרדה בערך כחודש ולאחר מכן זה עבר ,הרגשתי חוסר בחברת אנשים וקושי להיות יותר מדי זמן בבית,(אני בן אדם שאוהב חברה ,טיולים וכו),אך גם זה עבר .אני אוהבת את בתי ויש לנו תקשורת מדהימה. חצי שנה לאחר לידה שוב הייתי בהריון והיו לי חרדות במהלך חודש ראשון,זה קרה מהר ולא הספקתי לעקל את זה,בעיקר חששתי ששוב יהיו לי אותן תופעות שלאחר לידה ראשונה ,אך גם זה עבר ,עברתי לידה מדהימה ללא אפידורל ,לא הייתה שום חרדה או תחושות דומות.אני אוהבת את שתי הבנות שלי ,ואין מילים מספיק חזקות שיכולות לתאר את אהבה הזו ,יש לנו משפחה מדהימה ,בעלי תומך בכול דבר שאני צריכה.

אני מאוד מתלבתת האם להיכנס להריון בתקופה הקרובה או לדחות את זה .

נותרה בי תחושה של ריקנות ,עצב ,כאילו שאבדתי חלק ממני ,גם בצורה פיזית וגם נפשית ,התחברתי מאוד להריון מהרגעים הראשונים.יש לי צורך עז למלות את אצמי בחיים חדשים,להרגיש שוב שימחה המשוטפת שלי ושל בעלי וגם של בנות .אבל אני לא יודעת איך מה אני ארגיש אם יהי שוב בהריון ,אולי יהוי לי חרדות חזקות לגבי שלום העובר בגלל ההפעלה שעברתי ,אולי הפחדים האלה ימחקו כול ביטחון ושימחה מההריון ,ואולי ארגיש את זה לעורך כול ההריון ?בנוסף אני רוצה שאני ובעלי נעבור מספר בדיקות לפני כניסה להריון על מנת להיות שקטה ולא על מנת "לחפש בעיות",אבל בעלי לא מתלהב מכך ,לפי דעתו מה שקרה לא אומר שיש בעיה בריאותית כול שהיא ואין צורך "להזמין " בעיות .אף על פי שאני ידועת שבסופו של דבר נגיע למסכנה משוטפת ,זה יותר קצת וויקוחים .

השאלה האם הריון מיד לאחר הפלה (הקוונה שלי תוך כמה חודשים) לאור כול בדברים שציינתי כאן יהיה עומס כבד מדי וכדי להמתין עד שישכך. או שאני צריכה ללכת אחרי התחושת בטן שלי ולא להסתכל לאחור?

תודה רבה.