הוספת הודעההוספת תגובה פורום הגיל הרך – הדרכת הורים - ראש הפורום

ייעוץ בנוגע לקושי חברתי בן 5

אמא(1.8.2016, 17:20)

שלום,

בני בן חמש (עוד חודשיים), ילד מאד רגיש ונבון. מגיל קטן מאד חסר ביטחון ולא יוזם בחברת ילדים.

בגן יש לו 2 חברים טובים שאיתם הוא מעביר את היום. העניין הוא שהם לא מאד "מרימים" אותו למעלה אלא קצת להיפך. הוא מאד נשען על דעתם, מבטל את עצמו לידם כדי שהם יהיו מרוצים ואף לפעמים מחקה אותם בהתנהגויות שאינן מי שהוא. נראה שהוא די תלותי בהם וחושש לאבד אותם גם אם לפעמים הוא קצת נפגע מהם או מרגיש שהוא לא טוב מספיק לאור דברים שנאמרים לו על ידם.

אציין שהוא נמצא בגן הזה כמעט שנה מכיוון שעברנו מקום מגורים ויחסית לארבעה חודשים הראשונים בגן יש ממש שיפור מבחינת חוסר הביטחון שלו (אנחנו בקשר מאד טוב עם הגננת). בבית שלא כמו בגן הוא ילד שמח, בטוח ויודע לעמוד על שלו, מה שהוא לא כל כך מצליח לעשות ליד בני גילו.

ולפואנטה..

היום בהמשך להמלצת הגננת לנסות מצידנו להרחיב את המעגל החברתי שלו ביקשנו ממנו להזמין חבר שיבוא אליו פרט ל2 החברים שאיתם הוא נמצא בדרך כלל. נוצר מצב שהוא הזמין ילד אחר ילד ונענה בשלילה מול כולם (כך עם שלושה ילדים) - לכל ילד הייתה סיבה משלו (אחד כבר הולך לחבר אחר אחד לא יכול היום וכך הלאה). הוא מאד נפגע מהסיטואציה ובעלי שנכח במקום (זה היה לפני היציאה הביתה מהגן) הרגיש ממש רע שכביכול אנחנו העמדנו אותו בסיטואציה הזו שלא תרמה לביטחון שלו ולרצון שלו להתקרב לילדים נוספים.

שאלתי היא: האם זה נכון לנסות ולהרחיב לו את המעגל החברתי מחוץ לגן בצורה קצת מלאכותית כפי שקרה היום או פשוט לזרום ולקוות שעם הזמן ואולי הבשלות שלו הוא יידע לברור לבד אילו חברים גורמים לו להרגיש טוב והרחבת המעגל החברתי תקרה מעצמה.

תודה רבה וסליחה על אורך ההקדמה (היה צריך קצת רקע כדי להסביר את הסיטואציה..)