הוספת הודעההוספת תגובה פורום הגיל הרך – הדרכת הורים - ראש הפורום

שאלות על שינה - אחים בני 3.3 ו-1.2

דניאלה(13.9.2016, 12:40)

נתקלנו בשתי תופעות, ורציתי לשמוע דעה מקצועית...

1. כבר כמה חודשים שהבן שלי עובר במהלך הלילה לישון על הרצפה. הוא ישן במיטת מעבר. הוא לא נופל ממנה, אלא יורד בצורה מסודרת, חצי מתוך שינה, וממשיך לישון בכל מיני מקומות בחדר על הרצפה. (אני יודעת איך הוא יורד כי קרה פעם אחת כשבדיוק נתתי בקבוק לתינוק). כשאנחנו מגלים אותו, מחזירים למיטה והוא ממשיך לישון, אבל זה קורה בין 0 ל-5 פעמים בלילה...
2. תופעה חדשה, בימים האחרונים הוא מתעורר סביב 4-5-6 בבוקר, וממלמל דברים מוזרים מתוך שינה ("לא, אני לא אוהב שחור, אני אוהב חום"... "מישהו צריך לקחת את הדובי לאכול"...), בקול מתבכיין. אני יושבת לידו, מלטפת, אומרת לו שששש בוא נלך לישון, ואחרי כמה דקות חוזר לישון. זה סיוטים? (הוא לא נראה שמח, אבל גם לא סובל או מבוהל). איך אמורים להגיב?
ושאלה אחרונה לגבי השינה של אחיו, בן 1.2:
הולך לישון סביב 19:00. בגן ישן רק שנ"צ, שעה-שעתיים (ביקשתי שימשכו את השינה כמה שיותר, אבל לפעמים מתעורר אחרי שעה ומסרב לחזור לישון). בבוקר מתעורר סביב 5-5:30. גמור מעייפות, ומסרב לחזור לישון. אם במקרה לעיתים רחוקות קם ב6:30, זה ילד אחר בבוקר- שמח רגוע וחייכן. לרוב קם עייף וכועס. אנחנו מנסים להרדים שוב (לרוב במיטה שלנו, אחרת מעיר את אחיו שבאותו חדר), ורק לעיתים רחוקות מצליחים. בעלי מתעקש על להרדים, גם אחרי שעה של ניסיונות של הקטן לרדת מהמיטה. אני בדיעה שמנסים רבע שעה, ואם לא הולך, אז לא בכוח. מה נראה לכן? ברור שהוא צריך את השינה הזאת, אבל איך אפשר להכריח אותו לישון?!
תודה מראש!