הוספת הודעההוספת תגובה פורום הגיל הרך – הדרכת הורים - ראש הפורום

התנהגותו של בני

עידית קידר(24.11.2016, 19:04)

שלום לך שוב לילי,

שמחה לשמוע שהועלתי לך בתשובתי. נשמע שאכן את מוטרדת יותר ממה ואיך תגיב האמא הקפדנית מאשר מהתנהגותו המרוגשת של בנך - כאמור שיחה כנה עם האמא יכולה לסייע לך ולהרגיע אותה.

תמוה בעיני שאת לא מצליחה ליצור קשר עם היועצות בקו הייעוץ - אני מציעה לך להתקשר ביום ראשון הקרוב בין 10:00 ל - 13:00 .

כפי שכתבתי לך, אני מתרשמת מהיכולת שלך להתנהל עם 3 ילדייך הצעירים ומהיחס הרגיש כלפי בנך הבכור.

חשוב וכדאי שתתעודדי מההתקדמות שעשה בשנה האחרונה: נפתח, הצליח לרכוש חברים ובכלל נעים להיות בחברתו - ככל שתהיי מעודדת מהתקדמותו ותראי את הדרך שעשה עד כה, יקל עלייך לעודד אותו ולהתייחס לדברים שבהם הוא חזק ופחות במה הוא עדיין חלש - יש לו עוד הרבה שנים להתפתח ולסגל מיומנויות חברתיות ויכולת של תקשורת.

עצם העניין שהוא משתף אותך על הדברים שקורים לו בגן ,מראה שהוא רואה בך אוזן קשבת, סומך ומאמין בך שאת מתעניינת ורוצה לעזור לו - וזה נפלא!!

אני בטוחה גם שהתגובות שלך לסיפורים נובעות מהרצון לעזור ולחזק אותו וחשוב שאת לא שופטת אותו. אלא שלטעמי, אין צורך להכביר במילים ובמאמצים לזרז אותו להתקדם - במקום זאת, כאשר הוא מספר לך - הקשיבי לו מבלי לייעץ, נסי לשאול אותו על חבר חדש שהכיר או על משחק מהנה ששיחק, שאלי אותו למשל, "מה לדעתך אפשר לענות לילד שמציק"?, שתפי אותו על מקרים שקרו לך כשהיית ילדה ... ובעיקר המשיכי עם המסר שאת סומכת ומאמינה בו שעם הזמן הוא ימצא עוד חברים שנעים לו איתם ועוד דרכים להתמודד עם חברים פחות נעימים.

אם כמובן, יספר לך על הצקה של ילד/ים שעוברת את הגבול - יש כמובן לסייע לו ולערב את הגננת.

את מוזמנת לנסות שוב להתקשר אלינו לקו הייעוץ

בברכה,

עידית קידר
מתנדבת בקו הייעוץ להורים לילדים בגיל הרך – קול להורה 6968*