הוספת הודעההוספת תגובה פורום הגיל הרך – הדרכת הורים - ראש הפורום

ילדה בת שלוש מתסכלת

ג'ולי(1.1.2017, 16:19)

שלום רב!
זאת לא פעם ראשונה שאני פונה אליכם ובפעמים הקודמות עזרתם לי מאוד, אני מודה לכן מאוד.
אני פונה אליכם שוב להתייעצות לגבי מספר נושאים-
יש לנו ילדה יחידה בת שלוש, לפני מספר שבועות היא איבדה את המוצץ שלה ונתנו לה את כל התמיכה שלה היא זקוקה- ובכל לילה היא היתה מצליחה להירדם ללא המוצץ וכאשר בכתה והיתה צריכה תמיכה ריגשית- היתה נרגעת בעזרתנו או בעזרתה (חיבוק \נשיקה,) לאחר שבוע שחשבנו שאנחנו על דרך המלך- היא מצאה את המוצץ ונעזרה בו להירגע ולהירדם גם כשיכלה בלי, הבנתי שמאחר היא לא עשתה מזה כזה סיפור כשמצאה אותו וגם הסתדרה יפה בלעדיו אז הוא בטח ימצא את דרכו מחוץ לבית כעבור מספר ימים- אבל לא כך היה- התחילה חופשת חנוכה והיא התחילה לבכות המון ולהשתמש במוצץ המון- ( יותר ממה שהשתמשה לפני)
בנוסף לזה- ביתנו לא מצליחה לשאת את האמת- לדוגמה: היא אוכלת שוקולד ואומרת לנו "נכון שהשוקלוד בריא?" ואז אנחנו עונים לה שלא כולכך- והיא ממשיכה לישאול ואנחנו שוב עונים לה ש"לא" ואז היא שוב שואלת ושוב שואלת ברוגז ודמעות- מתחילה להתעצבן ולבכות עד שאומרים לה "כן, השוקולד בריא-" בעלי אומר לי להגיד לה כן על הכל ככה היא לא תכנס לפינות כאלה, אבל אנחנו יודעים שזה לא הפיתרון- היא צריכה לשמוע דברים גם שהם פחות נעימים.
באותו נושא אך סיפור מעט שונה- היא אומרת לנו משהו ואז אומרת "נכון.??" "נכון, נכון? נכון? נכון??" ואנחנו מסבירים לה שלא שמענו\הבנו את מה שהיא אמרה והיא ממשיכה "נכון נכון? נכון? נכון? אמא נכון?" בצורה מוגזמת שכבר ממש משגעת אותנו!! וכן, אנחנו מתייחסים והיא זאת שלא מתייחסת לתשובה שלנו, ואנחנו נשארים רגועים עם המון סבלנות וזה לא ממש עוזר.
דבר אחרון חביב (מבטיחה)
כאשר אנחנו מבקשים ממנה משהו היא ישר אומרת "לא" אז הרבה פעמים אנחנו ממשיכים הלאה ושואלים אותה מאוחר יותר וגם אז זה "לא" עד שאנחנו אומרים לה "אוקיי, לא צריך." ואז היא מתחיל איתנו משחק של "מי שולט" היא באה ורוצה את הדבר ושוב בורחת- ושוב אנחנו אומרים לה "לא צריך " ושוב היא באה ודירשת- עד שממש נמאס לנו והיא יכולה לבכות חצי שעה עד שאנחנו נענים לבקשתה (שהיא בעצם בקשתנו)
איך אשפר למנוע את כל זה?

ממש ממש ממש מודה לכם!!