הוספת הודעההוספת תגובה פורום הגיל הרך – הדרכת הורים - ראש הפורום

ילדה בת שלוש מתסכלת

איילת אפשטיין(5.1.2017, 0:56)

ג'ולי שלום רב,

תודה רבה על הפרגון. אנו שמחים לשמוע שהשירות שלנו עוזר ומקדם ומחמיא לנו שאת חוזרת ופונה אלינו שוב על מנת לקבל יעוץ מיקצועי ומחזק.

נראה שלבתך יש חוסן נפשי ויכולת להפרד מהמוצץ. העובדה שהיא הצליחה בעזרתכם להיגמל מהרגל כל כך נעים וממכר היא מאוד מעודדת להמשך הדרך. התמיכה והסבלנות שלכם לתהליך שלה היא ראויה להערכה כי בהחלט לא קל לשבת בלילות הקרים, כשעייפים, ולעזור לחמודה הקטנה שמתקשה להרדם ועוברת לילות קשים ללא המוצץ המרגיע והמנחם. כל הכבוד שהייתם שם עבורה בסבלנות ברגעים המאתגרים.

ביחד עם ההצלחה להיפרד מהמוצץ, אז כאשר הוא נמצא, לאחר שבוע בלבד, שזה מעט מאוד זמן, היא נאחזה בו כמו בקרש הצלה, כמו באוצר, ושוב מצאה בו נחמה והרגעה.

רוב הילדים לא נפרדים מרצונם מהרגל נעים ומפנק. כאשר המוצץ אבד היא הסתגלה למצב כי לא הייתה לה אופציה אחרת וכאשר המוצץ האהוב נמצא איזו סיבה יש לה להיפרד ממנו? כיף לה איתו.

אני חושבת שההחלטה היא הורית. תחשבי מתי נכון יהיה להגמל שוב מהמוצץ, תשתפי את הילדה ותעשי איתה תיאום ציפיות כך שהיא תהיה מוכנה לתהליך ואז תעשי תהליך גמילה הדרגתי.

את מוזמנת להתקשר לקו היעוץ שלנו על מנת לקבל הדרכה מפורטת לגבי תהליך גמילה הדרגתי וכן לגבי שאר הנושאים שהעלית.
שאלותייך רבות ומורכבות ובשיחה טלפונית תוכלי לקבל כלים רבים יותר כך שהמענה יהיה יעיל ונכון יותר עבורך. בשיחה תוכלי להוסיף פרטים רלוונטיים שחסרים ותקבלי הדרכה מותאמת אישית.

מה דעתך?

בברכה,

איילת אפשטיין - יעוץ והדרכת הורים
צוות קול להורה - קו הייעוץ להורים לילדים בגיל הרך – 6968*