הוספת הודעההוספת תגובה פורום הגיל הרך – הדרכת הורים - ראש הפורום

תינוקת בת 1.7

רעות(29.3.2017, 11:26)

היי,

הבת שלי בת שנה ו7, והבחנו שבימים האחרונים חל שינוי בהתנהגות שלה. מילדה שמאוד אהבה ללכת לגן (ברגע שהייתה מתעוררת הייתה מבקשת ללכת לגן), היא פשוט מסרבת, וכשאנחנו נפרדים ממנה בגן היא לא מפסיקה לבכות בבכי קורע לב (נראה שהיא נרגעת די מהר ברגע שאנחנו יוצאים מהכיתה שלה), וכשאני אוספת אותה בסוף היום היא מחייכת ומראה לי את הצעצועים והיצירות שלה (נראה שהיא לא ממהרת "לברוח" הביתה ושכן היה לה כיף בגן).

שאלתי את המטפלת איך היא מתנהגת במהלך היום בגלל שהיא כל כך מתנגדת להשאר בגן בבוקר, והיא אמרה שיש ילדה בכיתה, בת 1.5, שמציקה לה (לא רק לה, אלא לכולם). הילדה הזאת כל הזמן נוגעת לה בנעליים ובשיער ורוצה לקחת לה את המשחקים. היא אמרה שהבת שלי מאוד נרתעת ממנה, וברגע שהילדה הזאת מתקרבת אליה היא ישר רצה לאחת המטפלות לעזרה.

בבוקר כששמתי אותה בגן וראיתי את הילדה הזאת מתקרבת לבת שלי, הבת שלי ממש נצמדה אליי, והילדה הזאת רצתה לקחת לבת שלי את הבקבוק אז אמרתי לה "לא לקחת, זה של [השם של הבת שלי]".

בנוסף, בשעות אחה"צ כשאנחנו משחקים בבית, הבת שלי פתאום אומרת את השם של הילדה ואומרת נהנה (נעליים) ומצביעה עליהם- כלומר שהיא ממשיכה לחשוב על זה.

איך אפשר לעזור לבת שלי להתמודד בסיטואציה כזאת?

מצד אחד אני שמחה שהיא פונה למטפלות ורואה בהם כמקור לביטחון, מצד שנה היא צריכה גם לדעת להתמודד בעצמה, לא תמיד יהיה מבוגר באזור.

חשוב לציין שבבית הילדה מלאה בביטחון עצמי, היא מאוד תקשורתית ונבונה, אך כנראה כשהיא מול הילדה הזאת היא נורא מסתגרת ונהיית ביישנית.