הוספת הודעההוספת תגובה פורום הגיל הרך – הדרכת הורים - ראש הפורום

בן 4 - פספופסים של פיפי

דניאלה(6.7.2017, 10:54)

שלום!

ראשית, תודה על הפורום ועל האפשרות להתייעץ.

בני הבכור בן 4. ללא חיתול מגיל 1.10. הגמילה הייתה מלווה בהמון פספוסים, ולמעשה מעולם לא הפסיק לפספס. יש תקופות ארוכות שזה פעם בחודש, ויש תקופות (כמו בחודשים האחרונים) שזה כל יום ולפעמים אפילו פעמיים ביום.

בלילה עדיין עם חיתול, קם בבוקר עם חיתול רטוב גם אם עושה בשירותים ממש לפני השינה ומיד בבוקר כשמתעורר.

אנחנו מוטרדים מהעניין, האמת שיותר ממנו. הוא לרוב יעשה בתחתונים וימשיך לשחק. אני משתגעת מזה, לא נעים ולא בריא להיות עם פיפי, זה מסריח, ואני מפחדת שיבוא יום שיתחילו לצחוק עליו בגן.

במשך 3 שבועות ניסינו באמצעות טבלה לשים מדבקה בכל יום יבש, וכך לעודד אותו. זאת תוך כדי שאנו מזכירים לו ללכת לעשות. כשראינו שזה לא עובד (עדיין מפספס, מתנגד ללכת כשמזכירים לו ועשה בתחתונים 10 דקות אחרי), ובהתייעצות עם חברות, החלטתי פשוט להפסיק הכל. לתת לו לקחת אחריות בעצמו על עצמו. הודעתי לו שאין יותר טבלה, ואמא ואבא לא מזכירים יותר, וגם לא כועסים כשמפספס. הוא יודע איפה התחתונים והמכנסיים, שמתי לו גם אקסטרה בתיק של הגן, ואם יש פיפי הוא יכול ללכת להחליף. ביום הראשון זה הוביל ל-4 פספסוסים, הוא פשוט שוכח ללכת לשירותים כשהוא עסוק ואני לא מזכירה. ביום השני חזר מהגן עם תחתונים מסריחים ממש, וגם פספס בבית אחה"צ.

האם זאת הדרך הנכונה לדעתך?

אני רוצה לציין שלדעתי אין כאן שום עניין של חיפוש אחר תשומת לב, יש לו אמא ואבא שנותנים הרבה תשומת לב, מקפידים על זמן איכות משפחתי וגם לבד איתו ללא אחיו הקטן, ומאוד מודעים לצורך בזמן איכות.

אציין גם שפניתי לרופאת ילדים, ודעתה היא שאין כאן עניין פיזיולוגי אלא התנהגותי.

תודה על תשובתך!