הוספת הודעההוספת תגובה פורום הגיל הרך – הדרכת הורים - ראש הפורום

בפרידה

ליאת קליין - קול להורה(18.10.2017, 0:02)

אמא יקרה,

אני שומעת מדברייך עד כמה את מוטרדת וזה אך טבעי , כשילדתך רק זה עתה עברה מן "החממה" של גן פרטי בו קבוצת הילדים מצומצמת ובו בתך הרגישה אהובה ומקובלת לגן עירוני שבו התנאים שונים, היחס המספרי בין הצוות המטפל לילדים שונה וכו'.

נוסיף לכך את הקושי של בתך להיפרד והרגרסיה בהתנהגותה ואני יכולה מאד להבין ללבך.

יחד עם זאת הייתי שמחה להאיר מספר נקודות שייתכן ועשויות מעט להרגיע את הדאגה.

ראשית, אנחנו רק בתחילתה של שנת הלימודים, עם כל תקופת החגים הארוכה, אך טבעי שילדים מתחילים באמת את תקופת ההסתגלות שלהם רק עכשיו ולכן דרושה עוד קצת סבלנות.

שנית, הורים רבים טועים לחשוב שאם ילדם בוכה בשעת הפרידה או מביע חוסר רצון ללכת בבוקר לגן, זה מעיד על כך שהוא לא הסתגל ולא הצליח להשתלב בגן- ולא כך הוא הדבר. לא מעט ילדים מגלים קושי להיפרד עוד תקופה ארוכה לאחר תחילת השנה ועדיין הם משתלבים בגן בצורה נהדרת. קושי בפרידה קשור לא מעט גם לדינאמיקה שנוצרת בין ההורה לילד...לעומת זאת נדע אם ילד הסתגל לגן – אם הגננת מעידה שהוא נרגע זמן קצר לאחר שההורה עוזב, אם הוא לאט לאט משתתף בפעילויות בגן, הוא סקרן, הוא חוקר את הגן, הוא סה"כ מתפקד ובמצב רוח טוב . תוכלי לראות זאת גם כשאת מגיעה בסוף היום.

אני מאד בעד שיתוף פעולה עם הגננת, אולם ממקום כזה שמכבד גם את ניסיונה ומקצועיותה של הגננת. מי כמוך מכיר את ילדתך ומי כמו הגננת מכיר את התהליכים שעוברים הילדים בגן ורואה את בתך בשדה החברתי של הגן.

כך תוכלי את, לשתף אותה בחששותייך ובמחשבותייך והיא תוכל לתת מניסיונה- ביחד תוכלו ודאי לקדם את בתך .

בנוסף, הייתי ממליצה לך לבקש מהגננת שמות של ילדים אותם תוכלו להזמין אליכם אחה"צ ובכך להקל עליה להתחבר גם בגן, ואולי לנסות לחזק אותה כשאתם בגינת המשחקים , כשהיא פוגשת חברים חדשים ומשחקת ביחד.

אך בעיקר הייתי ממליצה הרבה סבלנות ואורך רוח....

מקווה שיכולתי קצת לעזור ושוב, את מוזמנת בשמחה להתקשר אלינו לקו.

בהצלחה,

ליאת קליין - מתנדבת בקו הייעוץ להורים לילדים בגיל הרך – קול להורה 6968*

הודעה בפורוםבפרידהאמא ‏11.10.17
הודעה בפורוםבפרידהליאת קליין - קול להורה ‏13.10.17
הודעה בפורוםבפרידהאמא ‏17.10.17
הודעה בפורוםבפרידהליאת קליין - קול להורה ‏18.10.17