הוספת הודעההוספת תגובה פורום הגיל הרך – הדרכת הורים - ראש הפורום

זוגיות והורות

נורית ינקלביץ(30.7.2018, 23:21)

שלום דניאל,

כתבת באופן מפורט ונוגע ללב את הרקע למחלוקת בינך לבין אשתך בנושא חינוך הילדים, מנקודת מבטך. ברור מאוד שהמצב בבית היום אינו מקובל עליך ועל אף שאלתך אינני יכולה להכריע בשאלה "האם סביר" שזהו המצב בבית כיום. אתם היחידים שיכולים להכריע בשאלה זאת. זוהי גם הסיבה לכך שהורים שונים, נוקטים בדרכים חינוכיות שונות ובבתים שונים מקובלות או נתפסות בחומרה התנהגויות שונות.

אתה מביע פתיחות גדולה ללמוד, לקבל הדרכה ולמצוא את הדרך שתסייע בשיפור היחסים בין בני המשפחה ובהתנהגות הילדים. מניסיוננו ב"קול להורה" ומתוך שיחות משותפות עם זוג הורים, אנחנו נוכחים לראות שבדרך כלל שני ההורים רוצים לייצר שינוי במציאות בבית אך אינם מסכימים על הדרך להשגת השינוי.

חשוב להבין, קבלת הדרכה היא חשובה עד מאוד וכוללת גם חלקים מורכבים המעמתים את כל אחד מההורים עם ההשלכות של דרכי הפעולה והשיח בבית על התוצאות הנראות לעין. יחד עם זאת, הדרכה היא הזדמנות אמיתית לעשות שינוי.

מהדברים שכתבת נשמע שגם מצבך הבריאותי/הנפשי מושפע מהמתח בבית ולכן כל פעולה שתצליחו להסכים עליה בכדי לקדם שינוי בבית תהיה טובה יותר מאשר להמשיך בדרך בה אתם הולכים כעת. אני רוצה להציע לך לשתף את אשתך במצוקה אותה אתה חש ולצאת לדרך מתוך הבנה שגם לך יש מה ללמוד ביחסים עימה ועם הילדים. אולי היא תוכל להציע דרך המקובלת עליה לקבלת הדרכה/יעוץ.

לעתים הילדים הם עוד אחד מהגורמים המביאים למתיחות בין בני הזוג ולכן כדאי לפנות לטיפול זוגי או הדרכת הורים פרטנית (בכל גישה שהיא). במידה ולא תצליחו לייצר שיתוף פעולה כדאי לגשת ליעוץ גם באופן עצמאי.

בהצלחה בהמשך,

נורית ינקלביץ - קול להורה 6968*