הוספת הודעההוספת תגובה פורום הגיל הרך – הדרכת הורים - ראש הפורום

ילדה בת 6 שפוזלת כבר שנתיים +

עדי(31.7.2019, 10:32)

שלום וברכה,

אני אמא ל 4 ילדים ב"ה, הגדולה בת 11, השנייה בת 9 השלישית 6 והאחרון חביב בן 2

השאלה שלי לגבי הילדה השלישית.

הילדה הזאת היא ילדה שמאז שהיא קטנה היא כולה אור ושמחה, ילדה חייכנית שאוהבת להופיע ולהציג, ילדה גם עם עולם פנימי עשיר, יכולה כמעט תמיד להסתדר לבד, לא זקוקה לחברה יכולה להופיע עם עצמה לבד לשחק עם עצמה ולמרות זאת היא גם מאוד חברותית ויש לה חברות ב"ה, אין לה בעיות חברתיות.

מאז שהייתי בהריון עם הקטן, כהרגלו של עולם היא כנראה הרגישה שהיא הולכת לאבד את המקום שלה ופיתחה לעצמה מן הרגל של פזילות, היא עושה את זה כל פעם שמציגה או רוקדת או מופיעה או כשמתרכזת במשהו (קריאה, אכילה וכו') היא יכולה גם לצלם את עצמה (סרטון סלפי) ובמשך 30 דק רצוף להופיע כשהיא פוזלת. העניין הזה עם הפזילות מתרחש כבר למעלה משנתיים, מאז שהייתי בהיריון, יש לציין שהילד כבר בן שנתיים +

לקחנו אותה לרופא לשלול את העניין של הראיה לבדוק שהכל בסדר, אמר שהכל תקין.

הילדה יודעת שזה מציק לנו העניין הזה, שהיא בעצמה כבר לא ממש יודעת איך להיפטר מזה. מבטיחה לנו כל הזמן שתפסיק עם זה אבל היא לא מצליחה, במשך שנתיים כולם מעירים לה, כל המשפחה כי קשה להתעלם מזה, למרות שאני יודעת שככל שנתעסק בזה היא תמשיך לעשות (תשומת לב שלילית היא עדיין תשומת לב)

אתמול הייתה לי הארה, אחרי הכל בריאות הנפש של הילדה שלי יותר חשובה לי מהפזילות האלה (שבטוח היא מרגישה שהיא מאכזבת אותנו ושאנחנו מצפים שהיא תפסיק וזה לא קורה, גם עם עצמי אני לא רוצה לחשוב כל הזמן שהיא מעציבה אותי עם זה אלא להאמין שזה יעבור וזה לא מה שחשוב) והחלטתי שאני לא מעירה לה יותר, ביקשתי מכל המשפחה שתפסיק להעיר ושנקווה שברגע שהיא תראה שזה לא מפריע לנו היא תפסיק עם זה.

אני מתחילה לה שבוע הבא טיפול רגשי (בעיקר בגלל הפזילות, קבעתי לה מזמן) וגם כי אני חושבת שזה יעזור לה בלי קשר (הילדה הייתה במסגרת התפתחות הילד מבחינה לימודית והמליצו לשלב טיפול רגשי בגלל קצת קשב וריכוז שהיה גבולי)

בכל אופן, רציתי לדעת מה את חושבת, אם אני עושה נכון, האם יש מצב שאחרי שנתיים + היא תצליח להיפטר מההרגל הזה בלי עזרה חיצונית? יכול להיות שהפזילות האלה ילוו אותנו עוד הרבה זמן? ובכלל מה את היית מציעה לי לעשות?

אודה לעצתך..