הוספת הודעההוספת תגובה פורום הגיל הרך – הדרכת הורים - ראש הפורום

אי בשלות לכיתה א לדעת המחנכת

עדי(24.9.2019, 11:49)

ליאת היקרה, מאחר והועלת לי מאוד אשמח להיעזר בך שוב..

טליה שלי, ילידת אוגוסט, בת 6,

בגן חובה הייתה בגן שילוב (גן רגיל עם גננת נוספת לעשר ילדות מתוך הגן שצריכות עזרה לימודית) ויצאה מהגן עם המלצה לעלות לכיתה א.

הגננות אמרו לי חד משמעית שאין לטליה מה לעשות עוד שנה בגן מאחר וגם היא גדולה במראה פיזית (בלי קשר שיש לה התבגרות מוקדמת- גיל עצמות מראה שהיא 3 שנים קדימה) וגם כי היא יודעת יפה את החומר הלימודי והיא יכולה להסתדר בכיתה, הדבר היחיד שהפריע להם זה שיש לטליה הרבה פעמים סוג של ניתוק, של ריחוף (זה בהמשך להודעה הקודמת שכתבתי שיש לה עולם דמיוני משלה וכו'..) ורק לגבי זה הן קצת מודאגות, אבל לא חושבות שהדבר הזה ייפתר אם תשאר עוד שנה אלא שזה משהו שמובנה באופי של טליה, ודי הסכמתי איתן לגבי זה.

גם בקייטנה בבי"ס של ההכנה לכיתה א שאלתי את המורה שהייתה עם טליה והיא אמרה לי שלדעתה היא בסדר גמור והיא לגמרי בשלה לכיתה א.

התחלנו את השנה ואני עם חששות בגלל העניין הזה של הריכוז של טליה איך תסתדר וכו'

שבוע שעבר שמתי לב שבדף קשר של הילדה, אם המורה כותבת דף 1 לעשות אני רואה שטליה שלי כמה דפים לא עשתה, דיברתי עם המורה, במחשבה שבטח טליה היא לא היחידה שלוקח לה אולי זמן, והיא אמרה לי שמההתחלה היא שמה עין על טליה שלי ושהיא היחידה שלא בקצב של הכיתה ושיש לה הרבה פעמים את הניתוקים האלה ואת זה שהיא לא מרוכזת.. ושהיא חושבת שהיא לא בשלה לכיתה א.. מיותר לציין שנשבר לי הלב באותו רגע, אחרי שהתעשתתי הסברתי לה על טליה, את הרקע שלה, את זה שהיא גם הייתה במסגרת של התפתחות הילד, קלינאית תקשורת, וגם שהיינו אצל מאבחן של קשב וריכוז והוא לא מצא שום דבר. המורה אח"כ אמרה שאם זה חלק מהאופי של הילדה היא תעשה הכל כדי שהיא תצליח, אמרה גם שהיא תקבל שיעורי עזר ושביחד נעזור לה, די עודדה אותי..

אבל מיותר לציין שאני בלחץ..

כרגע טליה גם בטיפול רגשי אבל מה שאני חושבת שזה חלק מהאופי של הילדה שלי.. היא מצד אחד מאוד אוהבת משחקים והצגות וכאילו קצת ילדותית, מצד שני היא חכמה, פלפלית, לא פראיירית בכלל, יכולה לנהל איתך שיחות של מבוגרים..

בקיצור.. אני החלטתי לקחת אותה שוב לאבחון אצל המומחה שבדק אותה אולי יש מה לעשות בעניין הריכוז.. יש לנו תור בסופ"ש הזה, הדבר היחיד שאני חושבת עליו זה שאולי ימצאו כפיתרון עבורה זה ריטלין.. אבל כמה אני יכולה להעמיס על הילדה הזאת ? ואני לא בטוחה שאני רוצה לתת לה כזה דבר בכלל..

יש לך רעיון בשבילי למי לפנות כדי לאבחן או למי ללכת שייעץ מה יכול להיות פתרון טוב עבורה שתהיה מרוכזת בשיעורים ולא תחלום?

ממש לא בא לי שהיא תהיה הילדה החלשה בכיתה במיוחד שיש לה כזה פוטנציאל ושיש לה ראש ושכל את השיעורים אגב היא יודעת, היא לא מתקשה בהם ב"ה.

אשמח לעצה..

תודה מראש