הוספת הודעההוספת תגובה פורום הגיל הרך – הדרכת הורים - ראש הפורום

אי בשלות לכיתה א לדעת המחנכת

טלי פייר-משה(24.9.2019, 19:40)

עדי שלום,

הפעם עונה לך יועצת אחרת.

קראתי בעיון רב את הפנייה שלך וגם את ההתכתבות הקודמת שהייתה לך עם ליאת. אני מתרשמת שאת אמא איכפתית, שמגלה אחריות הורית וגם דאגה רבה להצלחת ילדתה האהובה. התרשמתי גם שטליה ילדה עם כוחות ויכולות מרשימות. עוד התרשמתי שאת נמצאת בלחץ משמעותי ואף שהוא מובן, אני לא בטוחה שהוא מועיל.

אני מבינה שמדובר בילדה שעלתה לכיתה א' לאחר שחוות הדעת הרלבנטיות תמכו בכך. אני גם מבינה שהיא מקבלת סיוע, תמיכה וטיפול וגם שאת מתכוונת לקחתה לאבחון נוסף. אני גם מבינה שקיימת שיחה משמעותית עם המורה והיא מגלה נכונות להתגייס ולסייע לטליה בכל מה שהיא צריכה. הסתגלות לדרישות של מערכת החינוך דורשות זמן אצל מרבית הילדים ובוודאי אצל ילדים שנוטים לריחוף ולהתנתקויות. אני נוטה להתחבר למה שאת כותבת, את מכירה את ילדתך טוב מכולם, וכנראה זה אכן חלק מהאופי הבסיסי שלך.

אני חושבת שניתן לסייע לטליה ללמוד אסטרטגיות של שליטה בהתנתקויות האלה. ניתן לעשות זאת בשיטות רבות, אחת מהן היא האימון האינטגרטיבי. כדאי לך לחפש זאת. אחת הטכניקות בשיטה זו היא פיתוח מודעות להתנתקות ולימוד של הילד להתנתק באופן רצוני וגם לחזור לקשב באופן רצוני. בהדרגה, לאחר אימון הילד לומד לשלוט בכך.

אם זה אכן חלק מהאופי הבסיסי שלה, הרי שזה ילווה אותה גם בהמשך חייה ולכן דחיית הלימודים בשנה כנראה לא תועיל.

הסתגלות לסדר יום של למידה, עשיית שיעורי בית ושאר דרישות המסגרת החינוכית הינה תהליך. לחלק מהילדים תהליך פשוט ולחלק מהם התהליך קצת יותר מורכב ודורש התגייסות, תמיכה וגם סבלנות.

נראה לי שאת עושה כל מה שאת יכולה ונותר להמשיך כך.

בכל מקרה לאחר שתקבלי את תוצאות האבחון אולי יהיה מקום לחשיבה נוספת.

מאחלת לכם שנה טובה ומזכירה שאנחנו נמצאים בקו היעוץ לכל שאלה

בברכה,

טלי פייר-משה
מתנדבת בקו הייעוץ להורים לילדים בגיל הרך – קול להורה 6968*