הוספת הודעה פורום זכויות והריון - ראש הפורום

פיטורי אישה הרה,סגירת מקום עבודה

לימור(23.3.2015, 12:13)

שלום רב,

יש לי מספר שאלות דחופות ואשמח לעזרה בנושא.

אני בת 30 עובדת במקום עבודתי 6 שנים. יצאתי לחופשת לידה וחזרתי לפני שנה. בשעה טובה אני בהריון בחודש השישי. המעסיק שלי נקלע לקשיים כלכליים.

הודיע לי שאולי משבוע הבא יקוצצו כל שעות העבודה בצוות שלי. האם הוא יכול להרע בתנאי עבודתי? הרי השכר הקובע לחופשת לידה זה 3 חודשים אחרונים ואני דואגת כי שכר נמוך אומר שכר חופשת לידה נמוך. הוא לא נתן לי דבר בכתב. האם לבקש בכתב? מותר לי לסרב?

דבר נוסף, המעסיק אף אמר שיש סיכוי גדול שעוד שבועיים שלוש אם לא יהיה שינוי יסגרו את מקום העבודה, יש הרבה חובות, ואין כסף לשכר. האם הוא יכול להודיע בע"פ? חובה בכתב? מה זה אומר? חייב לתת מכתב פיטורין?

אם מפטרים אותי אני לא יכולה למצוא עבודה אחרת, ההריון בולט וניכר לעין, מה עלי לעשות?

האם אני זכאית לדמי אבטלה? חשוב לציין כי אני גם שכירה וגם עוסק זעיר, כלומר כשכירה מרויחה 4500 שח, כעצמאית 2500. במידה ואבקש דמי אבטלה ישלמו לי או לא? בגלל שאני גם עצמאית? אני נורא חוששת, כי הכנסתי מבוססת על שני ההכנסות ואיני יכולה להסתדר בלעדי אף אחד. אם אני זכאית לדמי אבטלה - מה יהיה עם חופשת לידה לפי מה יחושבו? לכמה זמן זכאות לדמי אבטלה? הרי בעזרת השם עוד 3 חודשים אלד, האם אחרי חופשת הלידה תהיה לי שוב זכאות לדמי אבטלה? הרי לא אשמתי שהמקום נסגר.

בקיצור אני מאוד דואגת וחוששת