פורום הטרדה מינית - ראש הפורום

מה כדאי לעשות 2??

ויצו - עו"ד בלה כהן(5.8.2002, 11:43)

שלום,

משאלתך אני מבינה כי את עובדת בגוף שיש בו איזושהי מודעות לנושא הטרדה מינית - העובדה שיש ממונה ( מה שלא קיים בגופים אחרים).

לא כתבת לי האם זה גוף פרטי או שמא גוף הקשור לשירות המדינה ( שאז אני יכולה להציע לך פתרונות נוספים).

בהנחה שהמדובר במקום עבודה פרטי - חשוב שתתעדי את כל הדברים שסיפרת בשאלתך ( לרבות ההערכות שנתנו לך) - האם פנייתך לממונה נעשתה בכתב? האם היו עדים להתנהגות המטרידה ולבקשותייך כי ההתנהגות המטרידה תפסק - האם בקשתך תועדה?

- רצוי שתפני אל הממונה שוב ובכתב בתלונה על כך כי הבעיה לא נפתרה וחמור מכך - את סובלת מהתנכלות. בקשי ממנה לטפל בבעיה בדחיפות.

על פי החוק על המעסיק החובה לטפל ביעילות בכל מקרה של הטרדה ומנוע השנות של המקרה והתנכלות למוטרד/ת - כדי למלא חובה זו על מעביד לקבוע דרך יעילה להגשת התלונה ולבירורה.

מעביד המעסיק מעל 25 עובדים חייב לפרסם תקנון אשר בו מלבד עיקרי החוק הוא צריך לפרט את דרכי הטיפול בתלונות.

מעביד שלא מילא חובות אילו יהיה אחראי לעוולה אזרחית שעשה העובד. מעביד שלא פרסם תקנון אמור לקבל קנס מתמשך ( לא נאכף היום)

האם במקום עבודתך יש תקנון כזה? אם כן האם עומדים בו??

נשאלת השאלה - איזה כוח יש לממונה? מה תפקידה בארגון? למי היא באמת מחויבת? כיצד התרשמת מהאופן שבו היא תופסת את תפקידה ומרצונה לעזור לך?

נשאלת שאלה נוספת מיהם הבעלים/ מנכ"ל - האם הוא מודע לבעיה?

אם לא - נראה שיש לידעו ( רצוי בפגישה שתהיה מלווה במסמך בכתב).

אם את מעונינת אנו כאן בשביל לעזור לך - אם תרצי את התערבותינו בתהליך. אופציה אחרת ( חשובה במיוחד במידה ואת מרגישה שאת נמצאת במבוי סתום היכול אף להביא לפיטוריך) - פני להתייעצות עם עו"ד המתמחה בדיני עבודה ( ניתן אצלנו בלשכות המשפטיות בארגונים אחרים או באופן פרטי).

בברכה,

עו"ד בלה כהן 036923791