פורום תזונה ודיאטה - ראש הפורום

השמנת יתר אצל ילדים

יפאת שלו(17.5.2001, 17:03)

שלום רב,

יש לי ילדה בת 9 שסובלת מעודף משקל מזה כמעט כל חייה. היא נולדה במשקל 4 ק"ג, ועתה היא שוקלת 90 ק"ג, כשגובהה 1.60.

ניסינו כבר הרבה דברים, עברנו בדיקות והילדה בריאה. נגשנו לרופאים מומחים ואנדוקרינולוגים אשר נתנו לנו תפריטים שהיו די קשים ליישום וביצוע. הילדה אוהבת לאכול, וכדרכם של ילדים, אוהבת לאכול רק דברים מסויימים ולא רוצה לנסות דברים חדשים. האנדוקרינולוג אמר שאסור לה לעשות דיאטות "כסאח" ושהיא צריכה לרזות לאט לאט, אבל אנחנו נתונות בלחץ חברתי, חלק מצד הילדים שנמצאים אתה בכתה יום יום וצוחקים עליה וחלק מצד אביה שכועס עליה שהיא לא מצליחה לרזות.

אנחנו משתדלות ללכת ברגל ארבע פעמים בשבוע, בהתאם לזמן שיש לנו, ואני יום יום מטיפה לה שעצם העובדה שהיא רוצה לאכול כל שעתיים כמו תינוק זה לא בריא והיא יכולה לקבל התקף לב בגיל צעיר. האנדוקרינולוג האחרון שראינו לפני כשבוע אמר שזה לא נורא כל כך, שהיא לא יכולה לקבל כדורים להרזייה כי היא צעירה מדי, והיא צריכה לאכול אבל פחות, והיא צריכה לעשות פעילות גופנית, אבל הוא בעצמו שמן, אז הילדה קבלה פשוט רושם מוטעה ואני אובדת עצות.

כמעט כל יום אני יושבת ומשוחחת אתה על ההשמנה הנוראית הזו, וזה לא שאני רזה מאד, אני מלאה, ומשתדלת לשמור על רמת אכילה נורמלית, הרבה ירקות, הרבה דגים והרבה גבינות. לצערי בתי לא אוהבת דגים ולא ירקות. גבינות היא אוכלת בקושי, ואם כן, היא רוצה את הגבינות הצהובות שהן עתירות קלוריות וכולסטרול.

הצילו, איך אני מצילה את הבת שלי?

תודה

יפאת