הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

להחליט, לחפש דרכים ולבצע

ד"ר אורן חסון(12.5.2018, 21:11)

אנונימית יקרה,

קשה לי לומר לך מה יותר חשוב. האם יותר חשוב שתהיי שלמה עם עצמך, ותחיי עם בן זוג שיהיה מוכן לקבל אותך כמו שאת? – ואז, שתפי בכל מה שאת חושבת שנכון לשתף, מה שיהיה לך מבחן אם בן הזוג שלך מתאים לך. אם כן, יתכן שתרוויחי בגדול. אם לא, יתכן שגם אם ירצה להישאר איתך, הוא יזכיר לך את זה בכל פעם שלא תעשי את מה שהוא רוצה.

או אולי חשוב לך יותר להמשיך עם הזוגיות הזו, למרות הסיכון העתידי שאולי דברים יעלו מבלי שתגלי לו קודם, ואז מבחינתו את עוד פחות בסדר, ולכן, גם אם לא ירצה להיפרד ממך, המחיר שתשלמי בזוגיות עלול להיות עוד יותר גדול. ואם יתמזל מזלך וזה לא יעלה, לא השנה ולא בעוד עשר שנים, אז יתכן שתהיי מאושרת, ובקשר טוב ומכבד. ואז תישאר השאלה – מה הפחדים שאולי זה יתגלה יעשו לך, או העובדה שאת לא שלמה עם עברך. וקחי בחשבון שלהיות שלמה עם עברך לא אומר בהכרח שאת מצדיקה את כל מה שעשית, אלא להבין שבתנאים שבהם היית אז, זה מה שהיה נכון לעשות, או לחילופין – לקבל את החולשות שלך בתנאים הללו. מה שלא אומר שאת לא לומדת ולא למדת להמשיך ולהתחזק נפשית, ולעשות דברים שאת חושבת שהם נכונים יותר לעשות, למרות פיתויים או חולשות. אם תקבלי את עצמך, זה לא אומר שבהכרח את גם חייבת לפתוח את זה. אלו שתי החלטות שיכולות להיות קשורות זו לזו או לא.

יתכן שתדעי לבחור נכון את מה שנכון לך. יתכן שתהמרי לא נכון. אבל גם יתכן שתסתכלי על המצב הנוכחי, ותגידי לעצמך "אני יודעת מה אני רוצה לעשות, אבל קשה לי" – ולחפש דרכים להתמודד עם זה בכל זאת, החל מחיפוש תמיכה של חברות או חברים או הורים, ועד לתמיכה מקצועית נפשית.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com
הודעה בפורוםחרדה וזוגיות עזרה דחופהאנונימית ‏1.5.18
הודעה בפורוםבני כמה אתם?ד"ר אורן חסון ‏4.5.18
הודעה בפורוםבני כמה אתם?אנונימית ‏4.5.18
הודעה בפורוםלהשלים עם עצמךד"ר אורן חסון ‏7.5.18
הודעה בפורוםלהשלים עם עצמךאנונימית ‏7.5.18
הודעה בפורוםתחושת חוסר כבוד.ד"ר אורן חסון ‏10.5.18
הודעה בפורוםלהשלים עם עצמךאנונימית ‏10.5.18
הודעה בפורוםלהחליט, לחפש דרכים ולבצעד"ר אורן חסון ‏12.5.18