הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

גבר או ייצור שרק נעלב ומעליב?..

ענבר(29.4.2020, 15:31)

ד"ר אורן חסון יקר - שלום רב ושוב.. המון תודה..

לפני 3 שבועות לערך , כתבתי לך בפורום זה הודעה בשם "מעבר מידידות לזוגיות" עם איש שאני מכירה 15 שנה לערך ומנהלים קשר ידידותי (ללא שום כוון של משיכה ממני אליו וללא שום מגע או אינטימיות או רומנטיקה כלשהי).

לפי ההסברים שלי עליו - הבחנת בצורה מדוייקת .. באשר אליו-ולהתנהגות הספציפית שלו .. - רק רציתי לשתף אותך במה שהתרחש עד כה אם אפשר ולקרוא בבקשה את דעתך .. . כאן .

אעתיק כאן את תשובתך האחרונה אלי - רק כדי להזכיר במה היה העניין:

ענבר יקרה,הוא אומר לך עד כמה הוא חסר ביטחון. אולי גם מתקשה ביצירת שינויים – ואכן אישרת שהוא אדם כזה. כבר כתבתי לך על זה. וכתבתי לך מה האפשרויות שלך. אני חושב שאת עדיין מתקשה לקבל את זה שהוא כך, או מה המשמעות של זה, למרות שאת כן יודעת, מבינה ומכירה אותו. באיזה שהוא מקום זה מתחבר לי לקשרים הקודמים שלך – שהיו בהם דברים מאד טובים לך, אבל לא הפנמת ולא קיבלת את העובדה שהיה בהם גם משהו שהוא בלתי אפשרי עבורך, כי הם לא ממש היו שלך – ולכן המשכת איתם לאורך זמן. ואולי את עושה את אותו הדבר עכשיו – מבינה ויודעת מה הוא לא, ובאיזה שהוא מקום ממשיכה לצפות שאולי הוא כן. ונראה לי שאת עדיין צריכה לעבור את התהליך הזה של ההבנה שהמציאות היא מציאות על כל המימדים שלה, ולהבין שדי במימד אחד שלא מתאים לך באופן מהותי, ושאת לא יכולה לוותר עליו או להתפשר עליו (כמו על יחסים של בן זוגך עם אשה אחרת שהוא נשוי לה), כדי להבין שהכל לא מתאים. מה שקרה לך הוא שאת הנושא הקריטי שבודאות את לא יכולה לוותר עליו או להתפשר עליו הדחקת, והתעלמת ממנו, מתוך תקווה שהוא ייעלם מתישהו, והוא לא נעלם. כך גם הפעם – הוא רוצה לומר לך שזה ייעלם פעם, לאחר שיהיה בטוח בך, ויתכן שזה נכון ויתכן שלא. אבל נראה שכמעט בודאות זה לא יקרה בשבועיים הקרובים. קחי בחשבון שיש סיכוי טוב שזה לא ישתנה, או שיצוצו עניינים אחרים הקשורים לנוקשות ולחרדות שלו, ותחליטי אם את יכולה להתפשר על כך או לא. זו הדילמה שלך.

כעת אכתוב לך את שארע לאחר מכן איתו ספציפית : מאז התקופה ההיא שכתבתי לך כאן לאחר שיחה איתו שגרמה לי לא לחוש נעים -

אני - דווקא למרות ההתנהגויות המסויימות שלו שגם מעליבות - ובעיקר בתקופה זו שנכנסנו אליה.. יחד עם הבדידדות שלי - דווקא החלטתי כן ליזום - הכוונה - לצלצל אליו למרות אותה שיחה \ שיחות עימו שגרמו לי להבין שהוא לא מתנהג בצורה שגורמת לי לתחושה נעימה - בכדי לתת את הסיכוי למשיכה כלפיו ורצון לעבור לזוגיות איתו . - לתת עוד "צאנס".

(כאמור אז , לאחר השיחה בה אמר לי שישאיר אותי ב"החבאה" (הכוונה בסוד) מהוריו , אחותו , חבריו , הוריי וכו .. . גם אם במיידית נחליט על קשר משמעותי יותר ולא יוותר על יציאות בימי שישי בערב וישאיר אותי בבית בימי שישי בערב - גם אם נהיה בזוגיות ולא ריכך את האימרה שלו שקודם כל הוא רוצה לראות חודש-חודשיים איך אני משתנה מהרגליי-הכוונה כן מתקרבת אליו פיזית-אינטימית-מה שאף פעם לא הייתי מסוגלת איתו

וכי הוא ישנה את הרגלו - רק חודש חודשיים לאחר שהוא ייראה שאני משנה את הרגלי - -במקום מה שהצעתי - ששנינו נשנה במיידית את ההרגלים שהצד השני לא אוהב..-בצורה שיוויונית..)

אז מאז השיחה הזו שהוא כאמור הרגיש בקול שלי שאין לי חשק אליו בכלל במצב כזה.. - הוא לא העז לצלצל למרות שסיימתי את השיחה איתו לא בתחושה שלילית והוא הבין שאני דווקא כן רוצה באופן כללי קשר זוגי עימו - מה שאף פעם לא אמרתי לו . לא צילצל .

אזכיר - שהוא גם יודע שאני זו שוויתרתי על נושא של "חתונה" שתמיד חלמתי עליה - עבורו - בגלל שהוא באופן כללי מתנגד לחתונות - אז זה וויתור גדול שכבר עשיתי עבור זוגיות איתו והוא יודע שזה חשוב לי ושוויתרתי - כמובן אם וכאשר תהיה זוגיות איתו .

אז - צילצלתי אליו מיוזמתי בסקייפ עם מצלמה ושוב שאלתי אותו כל מיני דברים .. שוב כדי להבין באופן בטוח .. שאלתי אותו למשל על זוגיות - אמר שקודם כל נהיה כמה חודשים יחד... באינטימיות - מה שאף פעם לא הייתי מסוגלת איתו - מה שתמיד העליב אותו (מזכירה שאנו מכירים 15 שנה......אז הוא אמור במיידית לרצות זוגיות איתי-אם הבאתי את הנושא..) וכששאלתי אותו על ילדים - אמר שנניח בעוד שנה - ועל ההחבאות הדביליות הילדותיות שלו מההורים .. מה שמאוד העליב אותי על זה הוא לא חושב בכלל לבוא לקראתי כדי שארגיש טוב .. בקיצור גם בשיחה הזו הוא לא הצליח לעורר בי או - לא הצלחתי להרגיש משהו נעים בטוח וגברי ממנו .. . גם נתן לי תחושה שהוא מוותר מהר - וישר אומר : "טוב אז לא הולך בנינו וזהו .. " והרגשתי שאני זו שכל פעם יוזמת ומנסה כן ..

המשכתי עימו קשר טלפוני - וכמובן לא הזמנתי אותו אלי ולא המשכתי לדבר על זה . עד שהעזתי להעלות שוב את הנושא ולנסות שוב להסביר לו מה גורם לי לא להזמין אותו אלי ולא להימשך אליו . ודווקא הפעם הוא אמר - שהוא כן רוצה איתי זוגיות רישמית מיידית - ובמטרה למשהו ארוך ורציני כולל ילדים , כולל מגורים יחד (הכוונה שלו היתה יותר - לגור איתי בבית שלי ולא לתת מעצמו ולהשכיר על חשבונו נניח דירה לשנינו - כמו שכמעט כל הגברים עושים) אבל הוא אמר שכמובן שיישתתף בהוצאות , וגם הודה שזוגיות היא כמו נישואין עם התחייבות ושותפות כלכלית . כמו כן הודה כי יהיה מעוניין לילדים יחד . לאחר שיחה זו דווקא הרגשתי שהוא כן מעוניין בקשר זוגי איתי - קשר "נורמאלי" עם דברים אלו שלא ציפיתי שיירצה . ואז אמר אוקיי אז כשאבוא אבקש ממך זוגיות ודווקא הייתי מרוצה.. . (אמר גם שרוצה "ללמוד" מה עושה לי טוב..) אבל לגבי התנאים שלו - עדיין הוא אמר שרק לאחר שייראה שאני מתקרבת אליו פיזית - הוא יפסיק להסתיר אותי מהוריו ומכולם (יש לו רק חבר 1) - ולא הסכים לתת לי תחושה טובה ושיוויונית - (רצה שקודם כל אני אתחיל להימשך אליו בלי לתת לי את הכייף - מה שייגרום לי להמשך אליו - שזה בסך הכל להפסיק עם ההרגל המעליב שלו של - לא לספר להוריו על הקשר עימי.. ) אני האמת בשלב זה - מצד אחד שמחתי שהוא הציע לי את הזוגיות אבל מצד שני ידעתי שכשאין לי את הכייף ממנו אז ממש יהיה בלתי אפשרי לי להתקרב אליו פיזית אינטימית . ואכן לא היה לי אומץ להזמין אותו ולא הזמנתי אותו , אבל התכוונתי כן .. .

לאחר יום אחד בלבד מהשיחה הרצינית הזו - בה ממש החלטנו על זוגיות .. - בבוקר הצלתי 2 גורי חתול ממוות של התעללות בני אדם - מה שעשה לי ממש בהלה ודאגה רבה - אך הצלחתי להציל ולמצוא להם אומנה ובסך הכל צלצלתי לספר לו . כשהוא דיבר איתי עדיין הגורים היו לי בידיים והיה לי קשה ועצוב ולחוץ ורק סיפרתי לו . ציפיתי שהוא יגיד לי מה שכולם אמרו לי : וואו כל הכבוד חמודה , את צריכה עזרה ? עשית מה שצריך . הוא היה נשמע כרגיל - זה עדיין בסדר - .. אבל כשנתן לי להבין שהוא לא היה עושה את זה הכוונה - לא מציל אותם ונותן לטבע ""לעשות את שלו"" למרות שללא אמא - לגורים אין סיכוי לשרוד - ולמרות שפעם בכמה שנים הוא רואה כזה דבר .. - אני השבתי לו ונתתי לו להרגיש שהוא לא אנושי (כך אכן הרגשתי באותו רגע ) אבל דווקא סיימתי איתו את השיחה בסדר ואמרתי לו שהכל בסדר-(לא נתתי לו להרגיש לא טוב בסוף השיחה)

באותו יום הוא לא צלצל לשאול מה שלומי לאחר מה שעברתי ... ומה קורה ... למרות שעשיתי כזה מעשה טוב ולמרות שהוא הרגיש ומכיר אותי טוב.... שהדברים הללו מלחיצים אותי ולעיתים אני נלחצת גם אם זה בשיחות עימו . אך הוא לא עשוי מגל ... ממש ציפיתי שהוא יצלצל גם אם נשמעתי לחוצה ואפילו מתנגדת מאוד לדעה שלו .

ואני עצמי שלחתי לו הודעה יום אחרי וכתבתי : " למה לא צלצלת אליי ? עשיתי לך משהו רע ? " - כמובן שכל אחד יבין מהודעה כזו - שציפיתי ורציתי את הטלפון ממנו . .... אז הוא .. במקום להיות רך ומבין ובוגד ונותן ביטחון .... .. - מה שאני ממש מצפה מגבר בבסיס .... - כותב לי הודעה חזרה בנוסח של : " לא עשית לי משהו רע אבל אין לי כח \ נמאס לי שאת מטיפה לי שאני לא אנושי ולא מתנהג יפה כמו כל האנושיים .." משהו בסגנון הזה . אני מאוד נעלבתי מהתגובה שלו - ( למרות שידוע שהוא בסך הכל עם רגשי נחיתות מאוד גדולים .... אבל עדיין .. הוא מכיר אותי כל כך טוב ויודע שאני לעיתים נלחצת ו.. מה כבר עשיתי לו ... ו... לאחר שרק אתמול דיברנו אפילו על ילדים .... ומגורים יחד.. ) האמת שלא הייתי המומה כי אני מכירה אותו אבל נעלבתי .. והרגשתי ממש "מתומתמת" שבכלל דיברתי עימו על נושאים כמו זוגיות ...... .אני לא השבתי לו על הודעה זו ומאז לא תיקשרנו אחת עם השניה ..

מבחינתי הוא מחוק ועשיתי בכלל שטות ששוחחתי איתו על זוגיות -

אך .. רציתי לשמוע גם את דעתך .. סליחה על אורך המכתב.....

תודה רבה רבה..

ענבר (שם בדוי)