הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

נקודת המבט

ד"ר אורן חסון(3.5.2020, 15:34)

מיכל יקרה,

את כותבת על הצורך להרגיש נחשקת ונאהבת, אבל יש לך בעל שמאד אוהב אותך, כדברייך, ואולי אפילו חושק בך. נדמה לי שאת מדברת בעיקר על הרגשות שלך – שאת רוצה להרגיש חושקת ונאהבת, אבל גם – ובמקביל – שזה יהיה הדדי, כלומר, ללא תחושת האכזבה, אם אין הדדיות. לכן, את מדברת על העולם הרגשי שלך, ועל העובדה שהיית רוצה שהוא יהיה תואם את המציאות, ואת העולם הרגשי של בני הזוג שלך, וכרגע, איך שלא תרצי, בין אם זה עם בעלך, ובין אם זה עם המאהב, זה לא תואם.

האם מול הגבר האחר זה היה ממשיך כך לאורך זמן? אצלך, או אצלו? קשה לדעת. כאן הקושי שלך. בחרת להתחייב לעולם אחד, עם בחירות מסויימות שאולי ויתרו על היבט נפשי מסויים, ועכשיו את הלכת לבחון אפשרויות אחרות. מה מהן יכולה לתת לך אושר רב יותר? לא יודע. כי השאלה היא לא רק זאת, אלא גם כמה זמן זה יימשך, ואולי גם 'אז מה אחר-כך'? - על כך כתבתי, ולכך התכוונתי כאשר דיברתי איתך על חיפוש האושר שלך.

ובאשר לשאלתך: איך אפשר לשמור על עצמך מלהתאהב? – הרבה אנשים עושים זאת בעזרת אמירות ברורות במישור הקוגנטיבי, כמו: "זה לא באמת מה שאני לאורך זמן", "אני לא מוכן/מוכנה לשלם את המחיר של היסחפות רגשית", "אני כאן רק באופן זמני, כי כרגע זה מתאים לי" – ביחד עם יכולת טובה יותר, אולי בעזרת אותן אמירות קוגניטיביות, לשלוט ברגשות – או להיפך, בגלל יכולת עלובה יותר להיסחף אחר העולם הרגשי שלי. תלוי מאיזו נקודת מבט מגיעים לזה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com
הודעה בפורוםמרגישה רעמיכל ‏30.4.20
הודעה בפורוםהאם אהבה תתן אושר?ד"ר אורן חסון ‏1.5.20
הודעה בפורוםהחיפוש אחרי האושרמיכל ‏3.5.20
הודעה בפורוםועוד שאלה...מיכל ‏3.5.20
הודעה בפורוםנקודת המבטד"ר אורן חסון ‏3.5.20
הודעה בפורוםנקודת המבטמיכל ‏8.5.20
הודעה בפורוםלמצוא את דרכךד"ר אורן חסון ‏10.5.20