הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

להשתחרר מהאיש הרע ההוא

ד"ר אורן חסון(31.8.2020, 23:29)

חווה יקרה,

כואב לשמוע את כל מה שכתבת. אחד הקשיים שיש לאחר הגילוי של מי שהוא באמת, האדם שהוא והמציאות הבדוייה שהוא בנה סביבך היא השאלה: איך נתתי לזה לקרות?

העניין הוא שזה לא קורה בבת אחת. זו בדרך כלל טוויה של תקוות מסביב, והכחשות של עובדות שאת מגלה מדי פעם והוא טוען שאת פרנואידית, ועוד, עד שאת מתקשה לדעת מה נכון ומה לא נכון. כי זה נבנה בהדרגה, ובהתחלה באמת קשה יותר לדעת מה נכון, ומי "אשם" במריבות, והאם נפגעת בצדק או משום שאת "פגיעה מדי". רכבת ההרים שבין תקוות ושיאים של טוב, ואולי גם הבטחות שהאמנת בהן, עם פגיעות והשפלות בזמנים אחרים, הופכת את המציאות לבלתי ברורה. וכשמגיע הסיפור על קשר אחר במקביל, ועם זה ההבנה של המציאות, כפי שהיא, ושל האדם שהוא, הופכים בבת אחת להיות קשים מנשוא.

וכפי שראית, התגובה שלו ש"הרסת את הכל", היא אגואיסטית ואגוצנטרית, כי היא מתייחסת על עצמו בלבד. "הרסת" לו את הכל.

את מבינה שאת צריכה לעבור תהליך שיקום. את גם מבינה ובצדק שאהבה חדשה תעזור לך להשתקם. הקושי הוא כפול: א. להשתחרר מספיק מהקשר הרע ההוא כדי להיות בשלה להתחיל בקשר חדש, ולצאת לדייט רעננה ונקייה מזכרונות ומהשפלות. ו-ב. להיות מסוגלת לתת אמון בגבר ראוי. מה עוד שלא בטוח שהגבר הראשון שתמצאי יהיה באמת מספיק ראוי, או קרוב לקרסוליו של האיש הרע הזה, בכריזמה שלו.

זה יכול להיות תהליך לא פשוט, חווה, וקחי בחשבון שתצטרכי הרבה מאד תמיכה מסביב, חברות ומשפחה, אם זה אפשרי, וסביר מאד שגם טיפול יכול להיות לך לתועלת רבה. וכמובן – להימנע מחידוש הקשר. לא ממנו תקבלי תיקון, וחשוב לזכור את זה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com