הוספת הודעה פורום השמנת יתר - ראש הפורום

תיקון ל SRVG

ד"ר אנדרי קידר(7.8.2015, 15:33)

יש לך כמה אופציות:

1. ניתוח טבעת מתכווננת ניתן לביצוע אחרי ניתוח VBG & SRVGהן בשיטה הלפרוסקופית והן פתוחה. גם כניתוח ראשוני לניתוח טבעת יש מגבלות . ההצלחה של הניתוח דורשת הענות רבה בהרגלי אכילה להנחיות של דיאטה, כגון לעיסה איטית ומוקפדת, המנעות מאכילת מזון רך ונוזלי (כגון מזון טחון, מתוק, גלידות, מילקשייקים) לצורך ירידת משקל מטבית. אנשים שנכשלו בניתוח מגביל ראשון ( VBG & SRVG) סיכויי הכשלון בניתוח טבעת גבוה יותר, משום שפועל באותו המנגנון, והסברה המקובלת גורסת

2. מעקף קיבה סטנדרטי ניתן לביצוע אחרי ניתוח SRVG. היתרון שלו הוא שניתן לבנות כיס קיבה קטן מכיס קיבה גדול שנוצר מהתרחבות של הכיס העיליון של ה SRVG, ולהשאיר קוו סיכות ישן בקיבה המנותקת ולהימנע מ"התנגשות" שני קווי סיכות. זהו ניתוח מאתגר מאוד טכנית משום שיש להפריד את כל ההדבקויות באיזור של הכיס העליון, האיזור הכי קשה לגישה. לכן הסיכון של הניתוח גבוה יותר משמעותית מהניתוח הראשוני.

3. ניתוח מעקף מיני (דומה לקודם, קצת יותר פשוט...

4 ניתוח סקופינרו הוא ניתוח שבו מבצעים כריתה חלקית לרוחב של הקיבה הרחיקנית ומבצעים מעקף של המעי הדק, עם המעי המשותף לספיגה באורך של 50 -60 סמ'. כיוון שבניתוח זה ניתן ליצור כיס קיבה בגודל של 250-300 סמק, ניתן לבצע חיתוך שכולו מתחת לאיזור הניתוח הקודם, ובזה היתרון הטכני המשמעותי של הניתוח. כך נמנעים מלהיכנס לאיזור של ההדבקויות הקשות בחלק העליון הקשה לגישה של הקיבה. גם ההשקה (האנסטומוזה) שיוצרים בניתוח זה נמצאת בקיבה בריאה יותר שלא מצולקת על ידי ניתוח קודם. החסרון של הניתוח - הסיכוי לתת ספיגה של הויטמינים ושילשול כתוצאה מכך.

באופן כללי האופציה הסבירה היא מעקף קיבה, ואם המנתח יודע לעשותו - הסיכון יותר גבוה מהמעקף קיבה רגיל אך סביר בהיחלט..

המלצה הכי חשובה שלי - תעברי ניתוח אצל מנתח שיודע לעשות את זה, ושעשה כבר עשרות כאלה.

בברכה,
ד"ר אנדרי קידר
מומחה בכירורגיה לפרוסקופית
וכירורגיה של השמנת יתר חולנית
בית חולים בילינסון