הוספת הודעה פורום השמנת יתר - ראש הפורום

היוועצות

המינגווי(23.2.2016, 17:25)

שלום רב פרופ' קידר,

בהמשך לתגובתך להודעתי מיום ה- 16/2/2016, יצרתי קשר עם מרפאת אסיא מדיקל ואף קבעתי תור לייעוץ אצלך; ברם, אזי התברר לי מקופת חולים מכבי כי שירות הייעוץ אצלך אינו כלול בביטוחי מכבי (קרי: אין כלל החזר מהקופה על עלות הייעוץ). בנוסף, בדקתי האם כמנתח אוכל להנתח על ידך- ובמוקד מכבי נמסרה אותה התשובה. בתשלום מלא- ללא כל השתתפות מצד הקופה. זה כמובן מאד ציער אותי (לצערי, ללא השתתפות הקופה והביטוח הזהב לא אוכל לממן ניתוח זה).

בהתאם לכך, נמסר לי ממוקד הניתוחים רק שני שמות של מנתחים שהקופה שעובדים עם מכבי (מפאת צנעת הפרט לא אציין את שמם...) ופגשתי את שניהם לשיחת ייעוץ. בשני המקרים, אף אחד מהם לא בחן את הבדיקות שלי אלא ציינו כי הועדה הבראטרית אישרה אותי ועל כן אין צורך. יתרה מזאת, שני המנתחים כלל לא שאלות רקע הרלוונטיות לבחירת סוג הניתוח, אלא שאלו אותי איזה ניתוח אני מעוניינת בו. כל נסיון שלי לפתח דיאלוג בעניין- לא התקדם לכדי תשובה ברורה (בשלון המעטה).

מקריאת המאמרים שלך, הבנתי שלרוב המנתחים אמורים לבחון את הבדיקות ואת מצבו של המועמד לניתוח בשלל היבטים הרלוונטים ואזי להתאים את סוג הניתוח. אני מבינה שלא כל המנתחים נוהגים כך, אך כעת נדרשתי מהם להשיב על שאלה זו ואינני יודעת מהו סוג הניתוח שמתאים ונכון למצבי.

האם תוכל להפנות אותי למאמר המבאר את סוגי הניתוחים ומידת התאמתם על פי הקריטריונים: BMI 36, דום נשימה בשינה ואסטמה, בדיקות דם תקינות להוציא מחסור בויטמין D ובברזל (נוטלת כדורים וטיפות), כל יתר ממצאי הבדיקות לניתוח- תקינות. מבחינה הרגלי אכילה: אכילה לא מסודרת. נטייה לדלג על ארוחות (אכילה של 2 ארוחות ביום בלבד), אכילת פחממות מרובה (לחמים ופסטות). לא חסידה של מתוקים. ללא אכילה נשנשנית.

אדוה לעזרתך.