הוספת הודעההוספת תגובה פורום הגיל הרך – הדרכת הורים - ראש הפורום

גמילה מטיטול לילה

ג'ולי(4.2.2018, 9:28)

שלום,
יש לנו ילדה בת 4 שלפני חצי שנה התחלתי איתה גמילה מטיטול בשעות הלילה, (התחלתי זאת איתה כששמתי לב שהיא קמה עם טיטול יבש, ושהיא מרצונה רוצה להיגמל גם בלילה.) בהתחלה (בחודשים הראשונים )היו לה 4-5 ימים ברצף ללא הרטבה, אך בחודשים האחרונים (אולי בגלל החורף) קשה לה יותר ויוצא שהיא מפספסת 4-5 ימים בשבוע! בכל בוקר שאנחנו קמים אני בודקת אם הרטיבה, אני לעולם לא כועסת, התגובה שלי תמיד- "לא נורא, הלילה נשתדל לא להרטיב," היא מצידה, מרגישה לא נעים ואומרת לי לרוב "אמא תראי אבל את הכרית לא הרטבתי " ( מנחמת את עצמה שמשהו אחד לא נרטב בפיפי.) כשהיא לא מרטיבה אנחנו מאוד שמחים ואומרים לה כמה גאים בה. לפני שינה אנו הולכים לעשות איתה פיפי -
בעלי טוען שהיא מפספסת יותר מידי והיא לא מוכנה לגמילה, מבקש ממני כמה פעמים להחזיר לה את הטיטול, אני ממש מתעקשת איתו שזה יעציב אותה (כי זה כבר הפך להיות של ילדים קטנים והיא כאמור, גדולה.) וגם שזה יבלבל, הרי היא כבר חצי שנה ללא טיטול ולמה עכשיו להחזיר?
- מצידי אין לי בעיה לכבס לה את המצעים והכל כשהיא מפספסת אבל חשוב לי לדעת מה נכון לעשות עכשיו, הוא אומר שזה רפלקסים ואני סתם עקשנית על כך..
(אגב, היא מתאפקת יפה מאוד כשהיא צריכה, )
ממש אשמח לייעוץ!
תודה רבה רבה!
דביר וג'ולי