הוספת הודעההוספת תגובה פורום הגיל הרך – הדרכת הורים - ראש הפורום

גמילה מטיטול לילה

איילת אפשטיין(13.2.2018, 18:15)

הי ג'ולי ודביר יקרים,

לידת אח היא אחד השינויים המשמעותיים המתרחשים בחייהם של ילדים קטנים וגם אם בתכם מקבלת את התינוקת החדשה יפה, ללא ביטויי קנאה עוצמתיים, חשוב לזכור שעולמה התהפך. ממצב בו היא הייתה במרכז תשומת הלב וההתייחסות שלכם כעת הכל משתנה ועליה להסתגל למצב חדש בו היא חולקת את תשומת לבכם ואהבתכם עם אחותה. לא קל...

לידת אח יוצרת לחץ בחיי כל משפחה ומתוארת בספרות המיקצועית כמשבר בחיי המשפחה. התנהגות רגרסיבית של ילדים היא תופעה מוכרת לאחר לידת אח והיא עשויה להתבטא בהתנהגויות כמו חזרה להרטבה, בכיינות, דיבור תינוקי, פחדים, היצמדות להורה, התקפי זעם, התנהגות תוקפנית כלפי התינוק, קשיי שינה ועוד...

מכיוון שכך, מומלץ להימנע משינויים משמעותיים נוספים בחיי הילד בסמוך ללידה ולאחריה – מעבר דירה, גן, מיטה וגם גמילה ממוצץ, שהינו הרגל מנחם ומרגיע, אינה פשוטה עבור הילדים כי קשה להתמודד עם כמה שינויים משמעותיים בחיים בבת אחת.

כדי להתמודד עם הרגרסיה מומלץ להבין את הקושי של הילדה הגדולה, לסמוך עליה שהיא תאסוף את עצמה וכאשר הלחץ יפחת היא תחזור להתנהגות המוכרת והפרוגרסיבית שלה. זו תקופה מאתגרת, אך חולפת, וככל שאתם תצליחו להיות רגועים ולהעביר מסר מחזק שמאמין ביכולת שלה לחזור ולקום יבשה, כך היא תוכל להתגבר על הקושי ולחזור לעצמה.

לגבי להעיר בלילה לפיפי – היטבת לציין את היתרונות והחסרונות. יש ילדים שזה עוזר להם ויש ילדים שלא. באופן כללי המטרה היא לא להעיר את הילד כדי שהוא יתעורר בכוחות עצמו מתוך רגישות ולמידה של איתותי הגוף. ועם זאת, יש ילדים שכאשר מעירים אותם לפיפי זה עוזר להם ומביא אותם להיגמל בהצלחה בלילה.
אתם מכירים הכי טוב את הילדה שלכם ולכן תוכלו להחליט מה נכון עבורה.

זה משמח שהיא מקבלת יפה את האחות החדשה וזו ברכה שהיא ישנה חזק בלילה ולא מתעוררת מהבכי שלה...
מקווה שגם אתם תשנו יותר טוב בקרוב...

בברכה,

איילת אפשטיין - יועצת משפחתית ומנחת הורים
צוות קול להורה - קו הייעוץ להורים לילדים בגיל הרך – 6968*