הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

כמה סיבות להימנעות מינית

ד"ר אורן חסון(10.5.2021, 14:06)

אוליי יקר,

סיפורים מורכבים הם נשמת אפה של הזוגיות, והנה, אתה מוצא את עצמך בסבך של סיפור מורכב שכזה.

אתה, כרגע, הוא מה שאתה, שזה כולל את חוסר הפניות שלך לעבודה, קריירה ולימודים. אתה עובד על יצירת הפניות הזו, וזו עבודה חשובה מאד. אולי הכי חשובה. המסר שהיא נותנת לך – שהיא לא נמשכת אליך כל עוד אתה לא אקטיבי, אסרטיבי ויוזם, הוא לא מסר תומך ומחזק, אלא כזה שמכניס אותך ללחצים נוספים. הוא גם לא כזה שמבטיח לכם עתיד משותף, שכן היא אומרת לך שכרגע היא לא נמשכת אליך, והסיבה שהיא נותנת לך היא או (1) הסיבה שהיא באמת מאמינה בה, או (2) תרוץ שבעזרתו היא מנסה להניע אותך ולתת לך מוטיבציה, או – (3) כיסוי למשהו אחר, שאולי היא גם לא מודעת לו לגמרי, ואולי כן, ואולי רק חלקית, והמשהו האחר הזה יכול להיות העובדה שבעצם גם לו היית אסרטיבי, אקטיבי, יוזם ומצליח, משהו במפגש הפיזי שלכם לא עובד לה מספיק חזק, או שיש לה עכבות בתחום האינטימי והמיני. בשני המקרים האלה, בין אם היא מודעת להם ובין אם לאו, היא מטילה את האשמה עליך, כאשר בעצם מדובר אולי בעולם הריגשי והפנימי שלה, שיש לו מעט מאד קשר אליך.

המטלה המוטלת עליך במצב הזה היא לא פשוטה – לנסות להפריד בין הסיבות השונות שלה, כדי להבין מה גורם לה להתרחק ממך מינית. אני יכול לנסות להעריך שלו זה היה ניסיון לתת לך מוטיבציה, כאשר יש לה עניין מיני בך (אפשרות 2), סביר להניח שמדי פעם היתה מתגמלת אותך, וגם את עצמה, כאשר היא רואה אצלך סימנים של התקדמות, או כאשר טוב לכם ביחד, מה שגם אמור להגביר עוד את המוטיבציה שלך.

בגלל הזמן המתמשך (שנה, אתה אומר) החשד שלי הוא שזה כיסוי למשהו שהיא לא מודה בו, בין אם היא מסתירה אותו מפניך, או כי אולי היא גם מכחישה אותו בפני עצמה (או שילוב כלשהו של השניים). במקרה שכזה, הסיבה שהיא אומרת לך מקלה על עצמה ומעבירה את האשמה אליך. העובדה שפעם היה לכם את זה, אינה בהכרח מבטלת את האפשרות הזו, היות שבתחילת קשר יש הרבה יותר מוטיבציה לבניית הקשר (מן הסתם, כי יש בך הרבה דברים שהם טובים לה), ולכן גם הרבה יותר יכולת להתגבר על עכבות. פעמים רבות, היכולת הזו דועכת עם הזמן, עם ההרגל ועם הביטחון בהמשך קיום הקשר, או ככל שמגיעות יותר אכזבות או מצטברים יותר כעסים.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com